Kedves Olvasó

Ezt a blogot azért készítettem el, hogy megosszam a hasonló érdeklődésű emberekkel az akvarisztikával illetve a terrarisztikával kapcsolatos tapasztalataimat. A hobbi és e két témakör szeretetét előnybe részesítve szeretném minél teljesebbé és színesebbé tenni ezt a blogot azért, hogy a Kedves Olvasók is hasznát vehessék.

2010. október 8., péntek

Terrárium berendezés (második) II. rész


Az előző részben ott hagytuk abba, hogy kellene az agyaggranulátumra még egy réteg, ami némileg természetesebb az agyaggolyócskáknál.A legegyszerűbb megoldás a moha. Természetes, a terráriumi állatok szeretik és aránylag igénytelen. Én személy szerint az árterekből szeretek mohát gyűjteni..Ott valahogy nagyobb a választék, legalábbis én még nem csalódtam. Kidőlt, elhalt fákon előszeretettel telepszenek meg, ezekről könnyen el is tudjuk távolítani őket. Természetesen vigyázni kell, hogy a tisztításnál jól eltávolítsuk a felesleges korhadékot. A végeredmény, amit kapunk, az egy mohával benőtt fakéreg. hátfalra, talajra egyaránt tökéletes. Én az alábbi fák behelyezésével folytatom a kis terrárium berendezését.:





Az ilyen fák beszerzésével időt spórolunk meg. Energiát nem biztos, mert fel kell őket kutatni és nem garantált, hogy a hozzájuk vezető út "kikövezett" lesz. Nekem például sikerült majdnem térdig elmerülnöm a sárban, mert rossz helyre léptem, de hát ez egy ilyen hobbi..Megérte a fáradozást:)
A behelyezett fák így néznek ki a gyakorlatban:

 

A növények beültetése óta eltelt pár hét. Szerencsére mindegyik helyre jött és kezdik hozni az új hajtásokat, lassan majd benövik a terráriumot. Jávai mohára figyelni kell, hogy mindig nedves legyen. Neki kell egy kis idő amíg átáll erre a környezetre és végleg rátapad a neki szánt felületre. Ha már kezd "beállni" a terrárium, akkor el lehet kezdeni a növények rendezgetését, hogy merre fussanak. Segíteni kell őket, hogy rákapaszkodjanak a hátfalra, ezzel is növelve a természetesség érzetét.
Ezzel is kész vagyunk!:)


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése